Přijďte si zacvičit a podpořit pacienty s roztroušenou sklerózou

MaRS je 24 hodinový maratón, během kterého cvičí pacienti s roztroušenou sklerózou. Jednotlivé týmy se střídají po hodině v posilovně při štafetovém cvičení. Maratón iniciovali v roce 2012 samotní pacienti, kteří cvičí spolu s rodinnými příslušníky, přáteli, fyzioterapeuty, lékaři a známými osobnostmi.

 

Mottem letošního již 8. ročníku MaRSu 2019 je opět skládačka (puzzle) – ke cvičení v Praze se formou štafety připojí jednotlivé regiony po celé republice. Spojení zajistí telemosty.

 

Hlavním cílem projektu je motivovat pacienty k aktivnímu přístupu k sobě samému. Rozšíření znalostí o možnostech komplexní rehabilitace a přijetí nemoci může zabránit vzniku bludného kruhu depresí, pasivity a sociální izolace, které mladým a dosud zcela zdravým lidem po sdělení šokující diagnózy hrozí. Vítězem Maratónu s roztroušenou sklerózou bude každý, kdo vezme život do vlastních rukou.

Dalším neméně důležitým cílem je odtabuizování roztroušené sklerózy (RS). Lidé tuto nemoc často vůbec neznají nebo o ní mají mylné informace. Přitom se jedná o nemoc velmi mladých

lidí v produktivním věku. RS je nemoc chronická a nevyléčitelná a proto je důležité naučit se s ní žít. To platí nejen pro nemocné, ale především pro jejich okolí, včetně pracovních vztahů. Onemocnět roztroušenou sklerózou může kdokoliv.

 

Ve spolupráci s Aerobik studiem Endorfin  se regionální organizace Roska Liberec  připojí cvičením se svými přáteli v sobotu 2.března v prostorách centra, Masarykova 400, budova ZŠ 5.května, zadní vchod.

Program bude začínat v 9 hodin,

9.30 -10.30 Ivča Kruhový trénink

10.30-11.30 Ivča Flexibar + Portdebras

11.30 – 12.30 Eva Zdravá záda

 

Cvičení je vhodné pro všechny, přijďte podpořit pacienty s roztroušenou sklerózou, těšíme se na Vás.

Prosíme o registraci na jednotlivé hodiny, kapacita sálu omezena.

 

Koktakt

info@sportstudioendorfin.cz, 724 530 010

Veronika Borkovcová, roska-liberec@seznam.cz,  606 888 780

Editor tohoto článku

Komentovat


* - vyžadováno