II. Seniorské Šibřinky aneb maškarní veselice

Útulné prostory Radničního sklípku patřily ve čtvrtek odpoledne 12. února 2009 reji masek a veselé hudbě. Od 14.00 hodin zde začaly druhé seniorské Šibřinky pořádané Klubem seniorů Pod střechou paní Elišky Ročkové a KSK Liberec.
Hudební program zajišťovala skupina Optimistic děda band, výborné občerstvení a veškerý servis zajišťoval pořádající klub.
Přítomné hosty uvítal ředitel KSK Michael Dufek a ředitelka Šibřinek usměvavá moderátorka Eliška Ročková v indickém sárí.
Po úvodním reji masek nastoupila skupina mažoretek Podještědské pusinky pod taktovkou Věry Veverkové. Jejich svižné vystoupení sklidilo zasloužené ovace a přizvalo ostatní masky k tanci.
Vítězným maskám předávala ocenění náměstkyně primátora Naďa Jozífková a předsedkyně poroty Libuše Futerová. Diplom a ceny si odnášela Čajová dáma, Dáma myslivec, taneční pár Gumáků, Řezník, Číňanka, Spider-Man-Ekolog a 1. místo získala Jepťiška ve vlastnoručně ušitém rouchu. Všechny Podještědské pusinky získaly zvláštní ocenění v podobě zářivých triček.
Dalším bodem programu bylo vystoupení Taneční sekce Prvního libereckého spolku paní a dívek v čele s Naďou Jozífkovou a Simonou Oravcovou. Přítomné dámy rozpohybovaly i doposud přihlížející diváky.
Svižné čardáše v podání Roma kapely nenechaly odpočinout taneční páry až do závěru úspěšného večera. Nashledanou na třetím ročníku Šibřinek.

Editor tohoto článku