Aktuality

Aktuality

VašeVýživné.cz pomáhá rodinám s vymáháním dlužného výživného

Pro více než 200 000 dětí v České republice nejsou samozřejmostí letní dovolené, zájmové kroužky ani značkové oblečení. Důvodem je nedostatek financí. Ty v rodinném rozpočtu chybí z jednoho prostého důvodu – jeden z rodičů dluží na výživném.

Právě takovým rodinám pomáhá projekt VašeVýživné.cz, který vznikl pod záštitou Asociace neúplných rodin.

O projektu VašeVýživné.cz

Projekt VašeVýživné.cz byl založen už v roce 2015. Jeho cílem je pomoc rodinám, kterým bývalí partneři dluží na výživném. A je úplně jedno, jestli se jedná o dluhy tisícové nebo rovnou statisícové. Do projektu se zapojilo více než 30 000 rodičů samoživitelů, jejichž dlužné alimenty se pohybují v řádech miliard korun. Některé případy už byly úspěšně vyřešeny, jiné na svůj šťastný konec teprve čekají. Důležité však je, že se jejich případem zabývají zkušení advokáti a exekutoři, kteří dělají vše pro to, aby se děti svého výživného co nejdříve dočkaly.

Pomoc, která je zdarma

Řada maminek a tatínků samoživitelů odkládá řešení dlužného výživného na dobu neurčitou. Důvodem je obava z nejrůznějších poplatků, případně i přesvědčení, že se peníze stejně nepodaří získat. Podle statistik se do vymáhání nepustí 40–50 % rodičů.

Ve skutečnosti však své řešení našlo i mnoho zdánlivě neřešitelných případů. Určitě se vyplatí to alespoň zkusit. Zvláště pokud vezmeme v potaz, že asistované vymáhání výživného s projektem VašeVýživné.cz je zcela bezplatné, a to i v případě, že by byl celý proces z jakéhokoliv důvodu neúspěšný. Nutno ještě podotknout, že alimenty patří mezi přednostní pohledávky. Šance na jejich získání je tak velmi vysoká.

Chcete se o projektu i možnostech pomoci dozvědět více? Navštivte webové stránky VašeVýživné.cz. Projekt najdete i na Facebooku, kde má kromě vlastní stránky založenou i diskuzní skupinu s názvem Rodina, výživné a vše s tím spojené. Informace dále získáte i na bezplatné infolince 800 400 441, která je k dispozici každý všední den od 8 do 18 hodin, nebo na e-mailu info@vasevyzivne.cz.

Autor: Mgr. Iveta Novotná, ředitelka projektu VašeVýživné.cz