Návštěva v knihovně

Za celé prázdniny snad jediné deštivé dopoledne (24. srpna 2018) strávily děti s přímětským táborem Prázdniny ve městě v Krajské vědecké knihovně v Liberci, resp. v jejím dětském oddělení. Po krátkém úvodním povídání o knížkách a četbě jako takové s pracovnicí knihovny paní Kateřinou Vítkovou se děti vydaly mezi regály, aby se zorientovaly v systému ukládání knížek a jeho pravidlech. Také si vyzkoušely vyhledávání v katalogu knih v PC. To vše hravou formou a nutno říct, že si daly záležet a úspěšnost byla téměř 100%. :-)

Děti si mohly také vzít s sebou přihlášku, aby si mohly zřídit čtenářský průkaz a knížky si půjčovat domů. Ve zbývajícím čase se někteří začetli do komiksů, jiní sáhli po knížce s pěkným obalem, jiní si prohlíželi encyklopedii či jinou naučnou literaturu.

V dnešní době je důležité pracovat na tom, aby děti (znovu)získaly vztah ke knize a rozvíjet v nich čtenářského ducha. Návštěva knihovny tak patří k neodmyslitelné části programu každého ročníku tábora.

Příště se vypravíme zase za sportem – respektivě za cvičení Krav Maga, které představuje techniky sebeobrany. I to se může v životě hodit…

Projekt Prázdniny ve městě 2018 je podpořen Nadačním fondem ALBERT v rámci grantového programu BERTÍK POMÁHÁ 2018.

 

Editor tohoto článku