Zkoušky dobrovolníků – průvodců

Čtvrtek 12. dubna se stal pro naše dobrovolníky – průvodce velice významným dnem. Před šestnáctou hodinou se 7 dobrovolníků sešlo v Městském informačním centru (MIC), aby dnes absolvovalo zkoušky z nového průvodcovského okruhu, po kterém budou návštěvníky Liberce provázet každý čtvrtek od května do konce září. Odborná komise složená z pracovníků MIC posuzovala nejen odborné znalosti dobrovolníků, ale také jejich hlasový projev, vystupování a jak se postarají o bezpečnost návštěvníků.

Na začátku si každý dobrovolník – průvodce vylosoval otázku k okruhu a dále doplňující otázku, která se týkala všeobecných informací o Liberci, na které se mohou ptát návštěvníci města. Letošní prohlídková trasa pod názvem „Století osmiček v Liberci“ opět začínala v Městském informačním centru, kde se průvodce přivítá se skupinkou turistů, krátce představí nový okruh, harmonogram dnešní procházky a stručně popíše, na co se mohou návštěvníci těšit. Celý prohlídkový okruh je spjatý s osmičkami na konci letopočtu, od roku 1918 až po letošní rok 2018, kdy slavíme sto let vzniku Československé republiky. První zastavení bylo u divadla F. X. Šaldy, po té jsme se přesunuli na náměstí Dr. E. Beneše, dále Pražskou ulicí na Soukenné náměstí, po té Revoluční ulicí na Moskevskou k Naivnímu divadlu a celý prohlídkový okruh končil u Grand Hotelu Zlatý Lev. Zde byly také ukončeny dnešní zkoušky dobrovolníků – průvodců s tím, že všem bylo oznámeno, že dnešní zkoušky zvládli všichni na jedničku.

Gratulujeme všem „našim“ průvodcům k zdárnému absolvování průvodcovských zkoušek a bezproblémový průvodcovský rok 2018. Můžeme všem naším dobrovolníkům – průvodcům slíbit, že Kontakt a Dobrovolnické centrum AMIKUS společně s pracovníky MIC se společnými silami bude snažit zajistit potřebné zázemí, aby se jim dobře provázelo návštěvníky města Liberce.

 

Editor tohoto článku