Dobrovolníci v Botanické zahradě Liberec

V letošním roce se návštěvníci Botanické zahrady Liberec budou moci nově setkat s dobrovolníky Dobrovolnického centra AMIKUS, kteří sem od května začnou docházet nejen ve všední dny, ale také o víkendech. Dobrovolníci budou nápomocni návštěvníkům v orientaci v botanické zahradě, upozorní na aktuální dění v ní a mimo to budou také dohlížet nad klidem a pořádkem, aby vzorní návštěvníci nebyli obtěžováni a rušeni nevhodným chováním těch, kteří pravděpodobně nepřišli jen za poznáním a krásami botanické zahrady.

V úterý 9. 1. se zájemci o dobrovolnictví v botanické zahradě v doprovodu Heleny Prchlíkové, koordinátorky dobrovolnického centra setkali se zaměstnanci zahrady, aby se seznámili s požadavky kladenými na ně a také si prohlédli areál a skleníky zahrady spojené s odborným výkladem pana Koprnického, jednoho ze zdejších zahradníků.

V současné době se do dobrovolnického programu PRŮVODCE v Botanické zahradě Liberec přihlásili tři zájemci, kteří v ní chtějí jako dobrovolníci pomáhat. Pokud se i vy chcete stát dobrovolníkem v tak nádherném prostředí jako je bezesporu Botanická zahrada Liberec, tak neváhejte kontaktovat koordinátorku dobrovolnického centra, Helenu Prchlíkovou, a to buď telefonicky na 734 354 370 nebo e-mailem dobrovolnik@ksk.liberec.cz, která Vám podá veškeré potřebné informace.

Editor tohoto článku