Městský plavecký bazén

Opravdu aktivní den zažily děti s příměstským táborem ve středu 16. 8. 2017! :-) Spolu s lektory a dobrovolníkem DC Amikus při Kontaktu se vypravily za aktivním pohybem do libereckého městského plaveckého bazénu. Děti se rozdělily na skupinu plavců a neplavců. Každá skupina měla své dozory a vlastní dvouhodinový program. Malí neplavci si zahráli vodní hry, seznámili se s technickou průpravou plavání nenásilnou formou a za pomoci plaváků si vyzkoušeli také závody. Ve výřivce si užili trochu relaxace, potápěli se s vodními brýlemi, svezli se na skluzavkách a prošli masážní Kneippův chodník. Skupina plavců měla navíc pobyt zpříjemněný o skoky do vody, tobogány i divokou vodní řeku. :-)

Děti si bazén náramně užily a nejraději by ve vodě zůstaly snad celý den! Připravené svačiny ale po plavání zmizely velmi rychle – ještě aby ne – tolik energie, kterou vydali. :-)

V pátek nás čeká jedno z posledních táborových dobrodružství – tentokrát lákavé hlavně pro kluky. Vydáme se do libereckých kasáren podívat se na vojáky.

Projekt Prázdniny ve městě 2017 je podpořen Nadačním fondem ALBERT v rámci grantového programu BERTÍK POMÁHÁ 2017 a Fondem zdraví a prevence Statutárního města Liberec.

 

 

 

Editor tohoto článku