Beseda s Městskou policií Liberec

Pondělní dopoledne (14. srpna 2017) si strážníci Městské policie Liberec vyhranili pro setkání s dětmi z přímětského tábora Prázdniny ve městě. Společně jsme se sešli na hřišti v Rochlici u Domů s pečovatelskou službou, kde byl dostatek prostoru pro ukázky práce policie, tak i vyzkoušení různých předmětů z výbavy strážníků a koneckonců i prohlídku služebního vozu. Nejprve předvedli strážníci spolu s psovodem dětem názorné ukázky zadržení pachatele za asistence krásného policejního dobrmana Brita. Jeden odvážlivec z řady dětí (samozřejmě se vší opatrností a ve vší bezpečnosti) si mohl zafigurovat v roli okrádaného a policejní pes ho před zlodějem ochránil. :-) Dále si děti mohly vyzkoušet oblek psovoda, který používá při výcviku psa, neprůstřelnou vestu, pravá želíska, foukací trubičku, kterou používají strážníci při kontrolách, policejní hlukoměr a mnoho a mnoho dalšího. Velkým zážitkem pro mnohé děti bylo už jen vyzkoušet si posadit se do policejního auta.

Děti se během setkání dozvěděly spoustu užitečných informací, vyzkoušely si práci s nevšedními pomůckami policistů a prohlédly jejich výstroj. Za velmi příjemné a poučné dopoledne a především milý a trpělivý přístup zaměstnanců Městské policie Liberec děkujeme celému týmu a těšíme se na další setkání při podobné příležitosti.

Projekt Prázdniny ve městě 2017 je podpořen Nadačním fondem ALBERT v rámci grantového programu BERTÍK POMÁHÁ 2017 a Fondem zdraví a prevence Statutárního města Liberec.

Editor tohoto článku