Sametový hlas Jitky Zelenkové zněl Lidovými sady

Ve čtvrtek 1. října byl recitálem Jitky Zelenkové ve velkém sále Lidových sadů “odstartován” letošní Říjen – měsíc seniorů v Liberci. Již tradičně v průběhu října připravuje Kontakt pro libereckou seniorskou veřejnost řadu významných společenských a kulturních akcí, tento recitál byl zahajovacím koncertem. Senioři sál zaplnili dá se říci až do posledního místečka. Vlastní program zahájil ředitel Kontaktu Bc.Michael Dufek a náměstek pro školství, kulturu, sociální věci a cestovní ruch PhDr. Mgr. Ivan Langr. Po úvodních slovech se na pódium dostavila Jitka Zelenková se svojí doprovodnou kapelou a sálem zazněly její známé “fláky” i písně z novějšího repertoáru. Řada posluchačů si během koncertu oživila svoje vzpomínky na “totalitní” Liberecké výstavní trhy a jejich doprovodné programy v “muldě”, na nichž ani jeden rok Jitka Zelenková nechyběla. Proto její zpěv doprovázelo souznění posluchačů, občas si někdo i zazpíval se zpěvačkou. Za hodinový excelentní výkon byla Jitka Zelenková odměněná dlouhotrvajícím potleskem, kterým si diváci vyžádali přídavek. Součástí poslední fáze koncertu bylo předání květin hlavní protagonistce a pak ještě proběhlo losování vstupenek, kdy držitelka vylosované vstupenky obdržela CD Jitky Zelenkové s podpisem. Po skončení koncertu proběhla v předsálí ještě autogramiáda a kdo chtěl, mohl si zakoupit i některé CD z bohaté nabídky, samozřejmě, že nový majitel CD získal i věnování. Některým seniorům se podařilo dokonce se s Jitkou Zelenkovou vyfotit na památku.

Koncert byl opravdu nádherný, dle reakcí odcházejících seniorů bylo zřejmé, že volba právě této, s Libercem tak úzce spjaté zpěvačky, byla dobrou volbou.

Liberečtí senioři se již nyní mohou těšit na další z plánovaných akcí pro ně, a tou bude posezení a povídání s MUDr. Radimem Uzlem “O životě”, které se uskuteční v Experimentálním studiu Lidových sadů.

Editor tohoto článku