2. ročník turnaje seniorských družstev v kuželkách

V pátek 25. dubna se v kuželně liberecké Tipsport arény uskutečnil druhý ročník turnaje tří měst v kuželkách družstev seniorů. Turnaje se zúčastnila 4 družstva z Liberce, 4 z Jablonce a 4 z Frýdlantu. Liberecké seniory do soutěže přivedl ředitel Kontaktu Michael Dufek, jablonecké ředitelka Centra sociálních služeb Naďa Jozífková a frýdlantské starosta města Ing. Dan Ramzer. Po úvodních zahajovacích ceremoniích, seznámení s pravidly a rozsahem soutěže se senioři pustili do hry. Vzhledem k počtu hráčů a předpokládané délce soutěže bylo dohodnuto, že se bude hrát na 12 kol a z jejich výsledků budou vyhodnoceny výsledky jak soutěže družstev, tak i nejlepší jednotlivec. Je potěšitelné, že i přes fyzickou náročnost tohoto sportu se nestal žádný úraz, žádná nevolnost, prostě nedošlo k žádným komplikacím, které by narušily hladký průběh turnaje. Během hry se soutěžící mohli občerstvit, podávaly se výborné párky s chlebem, horalky a vynikající koláčky, které přivezli tradičně frýdlantští senioři.

Všichni netrpělivě čekali na výsledky turnaje, zhruba v půl třetí se dočkali. Předávání cen nejlepším jednotlivcům i družstvům se ujali ti nejpovolanější, náměstek primátorky pro školství, kulturu a sociální oblast Kamil Jan Svoboda, primátor Jablonce nad Nisou Ing. Petr Beitl a ředitel Kontaktu Michael Dufek.

Výsledky soutěže jednotlivců:

1. místo     Karel Fučík s počtem 209 bodů

2. místo    Gargelová Soňa s počtem 170 bodů

3. místo     Pleštil Václav s počtem 164 bodů

Vítěz získal ocenění Nejlepší hráč turnaje, pohár od primátora Jablonce nad Nisou a věcnou cenu.

 

Výsledky soutěže družstev:

1. místo    Fučík Karel, Šubr Zdeněk, Pleštil Václav, Sýkorová Marcela a Havrdová Jana s počtem 779 bodů

2. místo    Zlesáková Eva, Tichá Irena, Pavlíčková Stanislava, Höndlová Věra a Polcarová Jindra s počtem 736 bodů

3. místo    Kunová Iva, Gargelová Soňa, Jindrová Božena, Šťovíček Karel a Vítek Václav s počtem 710 bodů

Družstva převzala diplomy, věcné ceny a vítězné družstvo pohár, ze kterého jeho členové měli tu čest vypít spolu s oficiálními hosty šampaňské.

Turnaj byl zakončen v 15 hodin pozváním na další ročník.

Za bezvadný a hladký průběh turnaje patří dík všem pracovníkům Kontaktu a klubu APM jako spolupořadateli turnaje v čele s vedoucí klubu Evou Zlesákovou. Speciální dík patří všem zapisovatelům u rozhodcovských stolků.

Kontakt děkuje za pomoc, zejména za věcné ceny  a občerstvení, také primátorovi Jablonce Ing. Petru Beitlovi, starostovi Frýdlantu Ing. Danu Ramzerovi a ředitelce Centra sociálních služeb Jablonec Nadě Jozífkové. Doufáme, že i příští ročník bude stejně úspěšný jako ten letošní.

Turnaj v kuželkách 2013 skončil, ať žije turnaj 2014!

foto z akce pořídil Jaroslav Apeltauer

 

Editor tohoto článku